Pioneers in the industry, we offer 6 mm printed poly bags, colour poly bags, blue poly bags, warning printed poly bag, exporter poly bag and recycle poly bags from India.







₹ 1.5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Material | Polypropylene |
| Color | Multipal |
| Brand | Sri Shyam Industries |
| Pattern | Printed |
| Usage | Shopping |
| Thickness | 6 mm |
| Capacity | 10 Kg |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 1 / PieceGet Latest Price
| Material | Polypropylene |
| Color | Multipal |
| Capacity | 10 Kg |
| Usage | Shopping |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Sri Shyam Industries |




₹ 1 / PieceGet Latest Price
| Pattern | Plain |
| Size | 12x6 inch |
| Material | LDPE |
| Usage/Application | Shopping |
| Color | Blue |
| Packaging Size | Box |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Sri Shyam Industries |






₹ 1 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Material | Polypropylene |
| Usage/Application | Grocery |
| Capacity | 5 Kg |
| Brand | Sri Shyam Industries |
| Country of Origin | Made in India |
Available in:
Applications:




₹ 1 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 5 kg |
| Usage/Application | Shopping |
| Material | Polypropylene |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Sri Shyam Industries |

₹ 1 / PieceGet Latest Price
| Material | LDPE |
| Capacity | 500 gm |
| Pattern | Plain |
| Usage | Mailing |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Sri Shyam Industries |


₹ 1 / PieceGet Latest Price
| Material | BOPP |
| Usage/Application | Grocery |
| Pattern | Plain |
| Holding Capacity | 1 Kg |
| Brand | Sri Shyam Industries |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 1 / PieceGet Latest Price
| Material | Polypropylene |
| Color | Multiple |
| Capacity | 2 Kg |
| Pattern | Plain |
| Usage | Grocery |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Sri Shyam Industries |


₹ 1 / PieceGet Latest Price
| Pattern | Plain |
| Usage/Application | Garbage |
| Holding Capacity | 1 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Sri Shyam Industries |



₹ 1 / PieceGet Latest Price
| Material | LDPE |
| Usage/Application | Mask Packaging |
| Pattern | Printed |
| Holding Capacity | 2kg |
| Country of Origin | Made in India |


₹ 1 / PieceGet Latest Price
| Printing | Flexographic |
| Color | Multicolored |
| Brand | Sri Shyam Industries |
| Usage/Application | Grocery |
| Thickness | 9 mm |
| Capacity | 5 Kg |
| Closure Type | Open |
| Surface Finish | Matte |
| Property | Recyclable |
| Country of Origin | Made in India |


₹ 1 / PIECEGet Latest Price
| Pattern | Printed |
| Capacity | 500 gm |
| Usage/Application | Grocery |
| Material | Polypropylene |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 1 / PieceGet Latest Price
| Pattern | Plain |
| Size | 12x6 inch |
| Material | LDPE |
| Usage/Application | Shopping |
| Color | Pink |
| Packaging Size | Box |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Sri Shyam Industries |

₹ 1 / PieceGet Latest Price
| Material | BOPP |
| Capacity | 1 Kg |
| Pattern | Plain |
| Usage | Promotion |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Sri Shyam Industries |





Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 3000 |
| Capacity | 2 Kg |
| Material | Polypropylene |
| Color | Multicolor |
| Usage/Application | Grocery |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Sri Shyam Industries |

₹ 1 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 2 Kg |
| Pattern | Plain |
| Usage | Shopping |
| Material | Polypropylene |
| Closure Type | Open |
| Property | Transparent and Moisture proof |


₹ 2 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Shape | Retangular |
| Material | PVC |
| Usage/Application | Garment Industry |
| Surface Finish | Glossy |
| Thickness | 4 mm |
| Handle Type | Hanger |
| Color | Transparent |
| Size/Dimension | 10x12 inch |
| Pattern | Plain |
| Brand | Sri Shyam Industries |



₹ 1 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Material | BOPP |
| Capacity | 1kg |
| Usage/Application | Mask Packaging |
| Pattern | Printed |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 1 / PieceGet Latest Price
| Usage/Application | Grocery |
| Material | Polypropylene |
| Pattern | Printed |
| Holding Capacity | 0.5 Kg |
| Brand | Sri Shyam Industries |

₹ 1 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Material | Polypropylene |
| Color | Multicolor |
| Property | Biodegradable |
| Pattern | Printed |
| Length | 8 Inch |
| Width | 6 inch |



₹ 1 / PieceGet Latest Price
| Material | LDPE |
| Closure Type | Button |
| Usage/Application | Packaging |
| Capacity | 500 Gram |
| Color | Multipal |
Available in:
Applications:
Team SRI SHYAM (Director)
Sri Shyam Industries
PLOT NO -5, STREET NO-18,SEC-3,MET, CITY, JHAJJAR,HARYANA, Gurugram - 122004, Haryana, India



















