Offering you a complete choice of products which include opaque anti static zip lock bags, anti static ziplock bag, eco friendly courier bags, anti static zipper poly bag, anti static printed bags and anti static poly bag.



₹ 1 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Closure Type | Resealable |
| Property | Recyclable |
| Protection Against | Static Current |
| Usage/Application | Shopping |
| Pattern | Printed |
| Surface Finish | Glossy |
| Material | LDPE |
| Printing | Flexographic |
| Virgin Quality | 100% Virgin |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 1 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Color | Pink |
| Closure Type | Zipper |
| Property | Recyclable |
| Protection Against | Static Current |
| Pattern | Printed |
| Material | LDPE |
| Printing | Flexographic |
| Virgin Quality | 100% Virgin |
| Country of Origin | Made in India |
Available in:
Applications:




₹ 160 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Kg |
| Pattern | Printed |
| Size/Dimension | 24x12 inch |
| Brand | Sri Shyam Industries |
| Material | LDPE |
| Country of Origin | Made in India |
| Is It Waterproof | Yes |

₹ 1 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 1kg |
| Closure Type | Zipper |
| Material | LDPE |
| Property | Recyclable |
| Protection Against | Corrosion |
| Usage/Application | Promotion |
| Pattern | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
Available in:
Applications:

₹ 1 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 0.5kg |
| Protection Against | Static Charge |
| Closure Type | Heat Seal |
| Property | Recyclable |
| Material | LDPE |
| Usage/Application | Promotion |
| Pattern | Printed |
| Country of Origin | Made in India |
Available in:
Applications:

₹ 1 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 2kg |
| Closure Type | Heat Seal |
| Material | LDPE |
| Property | Recyclable |
| Usage/Application | Promotion |
| Pattern | Printed |
| Virgin Quality | 100% Virgin |
| Country of Origin | Made in India |
Available in:
Applications:

₹ 1 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 1kg |
| Closure Type | Zipper |
| Material | LDPE |
| Property | Recyclable |
| Usage/Application | Promotion |
| Pattern | Plain |
Available in:
Applications:



₹ 1 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 2kg |
| Closure Type | Zipper |
| Material | LDPE |
| Property | Recyclable |
| Protection Against | Static Charge |
| Usage/Application | Promotion |
| Pattern | Printed |
| Country of Origin | Made in India |
Available in:
Applications:

₹ 1 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Pattern | Plain |
| Capacity (Kilogram) | 0.5 Kg |
| Surface Finish | Glossy |
| Property | Antistatic |
| Closure Type | Press Stud |
| Material | HDPE |
Team SRI SHYAM (Director)
Sri Shyam Industries
PLOT NO -5, STREET NO-18,SEC-3,MET, CITY, JHAJJAR,HARYANA, Gurugram - 122004, Haryana, India







