Offering you a complete choice of products which include 1mm frosted zip lock bags, lldpe plastic bag, ldpe slider zip lock bags and ld printed bag.





₹ 1 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Brand | Sri Shyam Industries |
| Thickness | 1 mm |
| Pattern | Printed |
| Capacity | 1 kg |
| Usage/Application | Promotional |
| Closure Type | Zipper |
| Material | LDPE |
| Size | 15x12 inch |
| Country of Origin | Made in India |
We have marked a distinct position in the market by providing flawless quality of Zip Pouch Bags. The offered zipper is manufactured using excellent quality raw material and sophisticated tools. Moreover, we offer this zipper to our clients in different sizes and designs. Our provided zipper is tested at strict parameters by our quality examiners. Besides clients can avail this zipper from us at market leading prices.
Features:
Available in:
Applications:

₹ 1 / PieceGet Latest Price
| Color | Black |
| Usage/Application | Packing |
| Pattern | Plain |
| Quantity Per Pack | 100 Piece |
| Holding Capacity | 2kg |
| Property | Moisture Proof |
| Closure Type | Zipper |
| Virgin Quality | 100% Virgin |
| Is It Water Proof | Water Proof |
| Material | LLDPE |


₹ 1 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Brand | Sri Shyam Industries |
| Usage/Application | Shopping |
| Size | 15x10 inch |
| Material | LDPE |
| Pattern | Printed |
| Property | Moisture Proof |
| Surface Finish | Matte |
| Thickness | 2 mm |
| Country of Origin | Made in India |
Available in:
Applications:

₹ 1 / PieceGet Latest Price
Team SRI SHYAM (Director)
Sri Shyam Industries
PLOT NO -5, STREET NO-18,SEC-3,MET, CITY, JHAJJAR,HARYANA, Gurugram - 122004, Haryana, India


