Leading Manufacturer of wet umbrella bags, printed ldpe bags for packaging, compostable bags, ldpe compostable packaging bags, seal polyethylene packaging bags and vci plastic bag from Gurugram.







₹ 9 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Material | Polypropylene |
| Color | White |
| Usage/Application | Shopping |
| Pattern | Printed |
| Holding Capacity | Any size umbrella |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 1 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Material | LDPE |
| Usage/Application | Shopping |
| Capacity | 1 Kg |
| Pattern | Plain |
| Property | Recyclable |
| Surface Finish | Glossy |
| Virgin Quality | 100% Virgin |
| Brand | Sri Shyam Industries |
| Closure Type | Zipper |
| Country of Origin | Made in India |







₹ 2 / PieceGet Latest Price
| Material | LDPE |
| Thickness | 2 mm |
| Usage/Application | Garbage Packaging |
| Color | Green |
| Pattern | Printed |
| Size/Dimension | 3x2 feet |
| Brand | Sri Shyam Industries |
| Country of Origin | Made in India |
Available in:
Applications:









₹ 2 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Size | 12x10 inch |
| Material | LDPE |
| Usage | Promotion |
| Capacity | 1 kg |
| Pattern | Printed |
| Thickness | 2 mm |
| Surface Finish | Glossy |
| Closure Type | Zipper |
| Virgin Quality | 100% Virgin |
| Country of Origin | Made in India |


₹ 1 / PieceGet Latest Price
| Material | Polypropylene |
| Capacity | 75 gram |
| Pattern | Plain |
| Brand | Sri Shyam Industries |
| Property | Recyclable |
| Virgin Quality | 100% Virgin |

₹ 1 / PieceGet Latest Price
| Material | Hdpe |
| Color | Blue |
| Capacity | 0.5 Kg |
| Closure Type | Zipper |
| Property | Recyclable |
| Protection Against | Corrosion |
Available in:
Applications:

₹ 1 / PieceGet Latest Price
| Material | HDPE |
| Usage/Application | Grocery Pouch |
| Pattern | Plain |
| Color | Transparent |
| Brand | Sri Shyam Industries |
| Style | Standar |
| Is It Water Proof | Water Proof |
| Country of Origin | Made in India |
Available in:
Applications:

₹ 1 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Color | Pink |
| Usage/Application | Mobile Packaging |
| Pattern | Plain |
| Capacity (Kilogram) | 0.5 kg |
| Surface Finish | Glossy |
| Property | Moisture Proof |
| Closure Type | Press Stud |
| Brand | Sri Shyam Industries |
| Material | HDPE |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 1 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 1kg |
| Property | Recyclable |
| Closure Type | Heat Seal |
| Usage/Application | Mask Packaging |
| Pattern | Printed |
| Material | HDPE |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 1 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 75 gram |
| Usage/Application | Packaging |
| Material | BOPP |
| Pattern | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Rectangular |
| Is It Self Adhesive | Self Adhesive |

Get Latest Price
| Material | Oxo-Biodegradable |
| Handle Type | Without Handle |
| Color | Green |
| Usage/Application | Garbage Bag |
| Pattern | Printed |
| Size/Dimension | 4x2 feet |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 1 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Usage/Application | Cash Packaging |
| Material | Plastic |
| Brand | Sri Shyam Industries |
| Shape | Rectangular |
| Size/Dimension | 12x6 inch |
| Country of Origin | Made in India |
Team SRI SHYAM (Director)
Sri Shyam Industries
PLOT NO -5, STREET NO-18,SEC-3,MET, CITY, JHAJJAR,HARYANA, Gurugram - 122004, Haryana, India










